Halı yıkama sektörü dışında her yeni gün çıkan icatlara yetişemez olduk. Şimdi bir sosyal medya zaman tünelindeki değişim hızında yeni bir şeyler icat ediliyor.

Halı Yıkama Makinesi

Multifonksiyonel Halı Yıkama Makinesi

Bu yeniliklerin çoğu hem bilgisayar ve internet alanında hem de bir adreste yoğun bir inovasyon çalışması oluyor.

Silikon Vadisi ve Bilgisayar Endüstrisi

ABD’nin batısında Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco şehrinde bilgisayar ve internet teknolojileri sürekli artan sayıda yeniliklerle dünyaya bu alanda öncülük ediyor. Çünkü internet ve bilgisayar teknolojileri burada Kaliforniya eyaletinde endüstrileşti. Mesela Steve Jobs burada ilk bilgisayarını yaptı, Google burada kuruldu, Apple, Oracle, Tesla, SpaceX Twitter, Uber, intel, Ebay, cisco, udemy ve diğerleri. Her gün yeni bir şeyler üretip bizlere pazarlıyorlar.

Tam Otomatik Halı Sıkma Makinesi

Halı Yıkama Türkiye’de Endüstrileşti

O halde önceliğimiz olan endüstriyel halı yıkama sistemlerinin gelişimine bakalım. Farklı coğrafyalarda değişik icatlar yapılmış olsa da gerçek endüstrileşmesini Türkiye’de yaşadı. Bu konuda yüzlerce makine, kimyasal ve sarf malzeme üreticisi ile Türkiye dolayısı ile dünyanın bir numaralı endüstriyel halı yıkama tedarikçisi konumuna yükselmeyi başardı. 

İnovatif Halı Çırpma Makinesi

Peki bu kurtlar sofrasında tutunmak kolay mı?

Hali hazırda tabi ki zor. Üreticilerimiz çağın getirdiği yeniliklere ayak uyduramazsa ne olur? Kuşkusuz çok yakın bir gelecekte yapılacak inovatif (yenilikçi) gelişmelerle sektördeki söz hakkını başkalarına kaptırabilir. Bu konuda tüm üreticileri birbirinin aynı işleri yapmamalı. Birbirini baltalamak yerine benzersiz icatlar çıkarmalı. Ülkemizin adını temizlik endüstrisi alanında hak ettiği noktaya taşımak zorundadır.

Özetle halı yıkama sektörü ile ilgili her bir vatandaşımız yaptığı işte yenilikçi çalışmalar geliştirecek.  Halı yıkama sektöründe iyi bir ürün kuşkusuz ülkemizin marka değerine ciddi katkı sağlar. Ayrıca küresel bir köy haline gelen dünya marketinde bu marka değeri sayesinde ürünlerinizi kolayca satarsınız. Her gün yeni bir şeyler üretmek dilek ve temennisi ile…

Rıdvan Bektaş

El değmeden otomatik sarım sistemli,
parfümleme özellikli
otomatik halı süpürme makinesi