Multifonksiyonel Halı Yıkama Makinesi

   Her yeni gün çıkan icatlara yetişemez olduk. Adeta bir sosyal medya zaman tünelinde bir posttan diğerine atlama hızında yeni birşeyler icad ediliyor. Bu yeniliklerin çoğu bilgisayar ve internet alanında ve genellikle bir adreste yoğun bir inovasyon çalışması oluyor. 
  ABD’nin batısında Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco şehrinde bilgisayar ve internet teknolojileri sürekli artan sayıda yeniliklerle dünyaya bu alanda öncülük ediyor. Çünkü internet ve bilgisayar teknolojileri burada Kaliforniya eyaletinde endüstrileşti. Steve Jobs burada ilk bilgisayarını yaptı, Google burada kuruldu, Apple, Oracle, Tesla, SpaceX Twitter, Uber, intel, Ebay, cisco, udemy ve diğerleri. Hergün yeni birşeyler üretip bizlere pazarlıyorlar.

Tam Otomatik Halı Sıkma MakinesiGelelim kendi meselemize. Endüstriyel halı yıkama sistemlerinin gelişimine baktığımızda farklı coğrafyalarda değişik icatlar yapılmış olsa da gerçek endüstrileşmesini Türkiye’de yaşadı. Bugün yüzlerce makine, kimyasal ve sarf malzeme üreticisi ile Türkiye dünyanın bir numaralı endüstriyel halı yıkama tedarikçisi konumuna yükselmeyi başardı. 

İnovatif Halı Çırpma Makinesi

Peki bu kurtlar sofrasında tutunmak kolay mı? 
Tabiki zor. Eğer üreticilerimiz çağın getirdiği yeniliklere ayak uyduramazsa çok yakın bir gelecekte yapılacak inovatif (yenilikçi) gelişmelerle sektördeki söz hakkını başkalarına kaptırabilir. Bu konuda tüm üreticileri birbirinin aynı işleri yapmak, birbirini baltalamak yerine benzersiz icatlar çıkararak ülkemizin adını temizlik endüstrisi alanında hak ettiği noktaya taşımak zorundadır. Halı yıkama sektörü ile ilgili her bir vatandaşımız yaptığı işte yenilikçi çalışmalarını geliştirip endüstriyel bir ürün haline getirebilirse bu alanda bir dünya markası olabilir. Küresel bir köy haline gelen dünya marketinde ürünlerinizi kolayca satabilirsiniz. Her gün yeni bir şeyler üretebilmek dilek ve temennisi ile…

Rıdvan Bektaş

El değmeden otomatik sarım sistemli,
parfümleme özellikli
otomatik halı süpürme makinesi