Halı Yıkama İşletmelerinde Başarı Anahtarı: Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak
Halı Yıkama İşletmelerinde Başarı Anahtarı: Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak

Halı Yıkama İşletmelerinde Başarı Anahtarı: Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak

Çocukluğumda, ileri çıkık çenesi ve kadifemsi sesiyle bir büyükten duyduğum efsanevi cümle hâlâ aklımda. “Çalışmak, çalışmak, çalışmak.” Sakıp Sabancı’nın bu sözleri, başarının anahtarını aslında çoktan vermişti. Evet halı yıkama işletmelerinde başarı ya ulaşmanın yolu: çalışmak, çalışmak, çalışmaktır.

Başarılı öğrenci, yetenekli futbolcu, dünyanın en başarılı doktoru olmak istiyorsak ne yapmamız gerektiği açık. Daha fazla çalışmak.

Halı yıkama işletmelerinde başarıyı hedefleyen bir iş insanı nasıl olmalı?

Şartların zorluğundan yakınan, kalitede rekabet edemeyen, müşteri kaybından korkan, çalışanlarının haklarını gözetmeyen biri mi? Elbette ki hayır. Başarılı bir halı yıkama işletmesi sahibi olmak istiyorsanız, işinizde en iyi olan kişileri örnek almalısınız. Resimde Picasso, müzikte Mozart, tarihte Fatih Sultan Mehmet, edebiyatta Shakespeare… Hangi alanda olursa olsun, başarının sırrı aynı: Çalışmak, daha çok çalışmak.

Halı yıkama sektöründe başarı, sadece en son teknolojiyi kullanmak ya da en iyi deterjanları temin etmekle sınırlı değildir. Bu, aynı zamanda işinizi tutkuyla yapmak, müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmak ve çalışanlarınıza değer vermek demektir. Bu yüzden, ister bir halı yıkama fabrikası sahibi olun, ister bu sektöre hizmet veren bir tedarikçi ya da bir girişimci; başarılı olmak istiyorsanız yapmanız gereken bellidir. Rekabeti fiyatta değil, kalitede yapın. Müşterilerinize değer verin ve onların güvenini kazanın. Ve en önemlisi, her zaman daha fazla çalışın. Çünkü halı yıkama işletmelerinde başarı nın anahtarı da, diğer her şeyde olduğu gibi, çalışmak yatıyor.