Halı yıkama sektöründe servis elemanı nasıl olmalı?

Hepimizin malumu halı yıkama işletmelerimizin, görünen yüzü servis elemanlarımızdır. Profesyonel ve kurumsal bir işletme olma yolunda atılan adımların en önemlisi, personel eğitimidir. Servis elemanımızın dış görünümü, diksiyonu, davranışı ve mesleki bilgisi firmalarımızın müşteriler gözünde imajını ve saygınlığını belirler. Kendinden emin, öz güvene sahip ve dürüst bir servis personeli, her zaman firma için artı ve sürdürülebilir bir kalitenin devamlılığı demektir. 
Hak ettiğimiz bereketli kazançlara ulaşmak için personel eğitimimiz ilk sırada olmalıdır.  Ne kadar güzel yemek yaparsanız yapın, uygun sunum olmadıkça lezzetini anlatamazsınız. Aynı şekilde ne kadar temiz ve özenle halı yıkasanız bile müşteriye götüren, teslim eden personeliniz yeterli düzeyde işin ciddiyetine vakıf değilse, hak ettiğiniz ve talepte bulunduğunuz bedelleri almakta zorlanırsınız.
Mesleğimizde sektör olarak, toplam kaliteye ulaşmak için her birimde belli standartları oluşturmak ve meslektaşlarımızla paylaşarak uygulanması yönünde çaba sarf etmek hepimizin görevidir. PHTYD olarak 2010 yılında o günün şartlarında hazırlanan “servis elemanı iş ve hizmet tanımı” bilgi kaynağı olarak paylaşımlarınıza sunulmuştur. Umarım günümüz dernek yönetimleri, mesleğimizle ilgili bu ve benzeri standartları günümüz şartlarında değerlendirerek üyelerine tavsiyelerde bulunurlar.
Yararlı olması dileğiyle, saygılarımı sunarım.
PHTYD BAŞKANI
Bahattin ERSÖNMEZ