TEMSİAD ALTIN PARILTI ÖDÜLLERİ

Temsiad Altın Parıltı Ödülü

Temsiad Altın Parıltı Ödülleri ile halı yıkama sektöründeki birlikteliği artırmayı ve derneklerin iç iletişimini iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Bu konuyu pekiştirmek ve yardımlaşmanın insan hayatındaki yeri ve önemi adına bir hikayemiz var.

Memleketin birinde mısır üreten bir çiftçi varmış. Her yıl en kaliteli mısırı üretir ve yarışmalarda hep o birinci olurmuş. Bir gazeteci çiftçi ile röportajında oldukça ilginç bir bilgiye ulaşmış. Çiftçi ödül aldığı mısırlara ait tohumların bir kısmını komşularına dağıtıyormuş.

Gazeteci çiftçiye hayretle sormuş “Seninle her yıl aynı yarışmaya giren komşularına, tohumlarından vermeyi nasıl göze alabiliyorsun?”

“Neden?” demiş ve eklemiş çiftçi. “Yoksa rüzgarın olgunlaşan mısırlardan polenleri alıp tarla tarla dağıttığını bilmiyor musun? Eğer komşularım kalitesiz mısır yetiştirirse geçen her yıl ürettiğim mısırın kalitesi düşer. Eğer kaliteli mısır yetiştirmek istiyorsam, tıpkı benim gibi komşularıma da kaliteli mısır yetiştirmeleri için yardım etmeliyim”.

Bana göre meslektaşıyla bilgi paylaşmayı sevmeyen insanlarda gördüğüm üç ortak özellik vardır. Özgüvenleri eksiktir, meslektaşlarının başarısından korkarlar ve mesleki dernek faaliyetlerine katılmazlar.

TEMSİAD’I ÖZLÜYORUZ

Kuşkusuz bilgisini ve zamanını paylaşmayı seven iyi meslektaşların bir araya geldiği dernek ortamlarını özlüyoruz. Özgüveni yüksek, yaptığı işten emin, meslektaş dayanışmasıyla, çözemediği problemleri tereyağından kıl çekercesine kolayca çözebilen insanların bir arada bulunduğu dernekler hem üyelerine hem de sektörüne avantajlar sağlar. Asıl önemlisi bu dernekler bilgi paylaşımı açısından oldukça verimlidir.

TEMSİAD ALTIN PARILTI ÖDÜLLERİ

Tedarikçi olarak bizler de halı yıkama derneklerinden ilhamla kurulan, firmam GarMak Makine adına benim de desteklediğim Temizlik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Temsiad’ın daha önce duyurulan projesinden bahsetmek istiyorum. Önceki yıl başlattığımız yerel B2B buluşmalarına ve Temsiad Altın Parıltı Ödüllerine pandemi dolayısıyla ara vermiştik. Bu yıl pandemi nedeniyle fuarlar ve toplantılar ertelendi. Fakat biz toplantılarımıza online da olsa başladık. Sizleri de yapacağımız toplantılara davet ediyoruz. Gelin hep birlikte en iyi “mısırı” nasıl yetiştireceğimizi konuşalım. Türkiye genelinde TEMSİAD ALTIN PARILTI ÖDÜL sahiplerini birlikte belirleyelim. Gelin ekranlarda buluşalım. Dertlerimize birlikte derman arayalım.

Özetle geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz programlardan bazılarının kayıtlarını hatıra mahiyetinde buraya sıralıyorum.

TEMSİAD KARABÜK’TE…

KARABÜK HALI YIKAMACILAR DERNEĞİ’nin ev sahipliğinde düzenlediğimiz organizasyonun video kayıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TEMSİAD ANKARA’DA…

ANHAYGETEDER ANKARA HALI YIKAMACILAR DERNEĞİ’nin ev sahipliğinde düzenlediğimiz organizasyonun video kayıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca renkli konuklarımız Duygusal Halı Yıkama işletmesi sahibi Yüksek kardeşlerin eşsiz konuşmasına da videolardan ulaşabilirsiniz.

TEMSİAD GİRESUN’DA…

GİRESUN PROFESYONEL HALI YIKAMACILAR DERNEĞİ’nin ev sahipliğinde düzenlediğimiz organizasyonun video kayıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TEMSİAD İZMİR’DE…

Hem İZMİR HALTEMDER HALI TEMİZLEMECİLER DERNEĞİ’nin, hem de diğer İzmir halı yıkama derneklerinin ev sahipliğinde düzenlediğimiz organizasyonun video kayıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.