Memleketin birinde mısır üreten bir çiftçi varmış. Her yıl en kaliteli mısırı üretir ve yarışmalarda hep o birinci olurmuş. Bir gazeteci çiftçi ile röportajında oldukça ilginç bir bilgiye ulaşmış. Çiftçi ödül aldığı mısırlara ait tohumların bir kısmını komşularına dağıtıyormuş. 

Gazeteci çiftçiye hayretle sormuş “Seninle her yıl aynı yarışmaya giren komşularına, tohumlarından vermeyi nasıl göze alabiliyorsun?”

“Neden?” demiş ve eklemiş çiftçi. “Yoksa rüzgarın olgunlaşan mısırlardan polenleri alıp tarla tarla dağıttığını bilmiyor musun? Eğer komşularım kalitesiz mısır yetiştirirse geçen her yıl ürettiğim mısırın kalitesi düşer. Eğer kaliteli mısır yetiştirmek istiyorsam, komşularıma da kaliteli mısır yetiştirmeleri için yardım etmeliyim”.

Meslektaşıyla bilgi paylaşmayı sevmeyen insanlarda gördüğüm üç ortak özellik vardır. Özgüvenleri eksiktir, meslektaşlarının başarısından korkarlar ve mesleki dernek faaliyetlerine katılmazlar. 

Gerçek manada bilgisini ve zamanını paylaşmayı seven iyi meslektaşların bir araya geldiği dernek ortamlarını özlüyoruz. Özgüveni yüksek, yaptığı işten emin, meslektaş dayanışmasıyla çözemediği problemleri tereyağından kıl çekercesine kolayca çözebilen insanların bulunduğu dernekler.

Tedarikçi olarak bizler de halı yıkama derneklerinden ilhamla kurulan, firmam adına benim de desteklediğim Temizlik Sanayicileri ve İş Adamları Derneğinin daha önce duyurulan projesinden bahsetmek istiyorum. Önceki yıl başlattığımız yerel B2B buluşmalarına ve Temsiad Altın Parıltı Ödüllerine pandemi dolayısıyla ara vermiştik. Bu yıl pandemi nedeniyle fuarlar ve toplantılar ertelendi. Fakat biz toplantılarımıza online da olsa başladık. Sizleri de yapacağımız toplantılara davet ediyoruz. Gelin hep birlikte en iyi “mısırı” nasıl yetiştireceğimizi konuşalım. Türkiye genelinde TEMSİAD ALTIN PARILTI ÖDÜL sahiplerini birlikte belirleyelim. Gelin ekranlarda buluşalım. Dertlerimize birlikte derman arayalım.

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz programlardan bazılarını hatıra mahiyetinde buraya sıralıyorum.