İstanbul Kuru Temizlemeciler Esnaf Odası (İSTEMO)’nun internet sitesinde yer alan habere göre 10/05/2017 tarihinde saat 14:00 Bakırköy’deki İstanbul Esnaf Odaları Birlik Merkezi Toplantı Salonunda kalfalık ve ustalık belgesi sınavı düzenlenecektir.

Haberin detayı şöyle:

Halı yıkama mesleği 3308 sayılı kanun kapsamına alınmadan halı yıkamacı esnaf meslektaşlarımızın ustalık belgelerini almaları çok büyük önem arz etmektedir.

Kanun ile ilgili ayrıntılar için: https://www.meb.gov.tr

DİKKAT!!
Halı yıkama mesleği 3308 sayılı kanun kapsamına geçince ustalık belgelerini Milli Eğitim Çıraklık Merkezlerinde okula giderek alınabilecektir. Kanun gereği halı yıkama iş yeri açmak için ustalık belgesi şarttır. Tüm belediyelere bakanlık, esnaf ve sanatkarlar genel müdürlüğü tarafından resmi yazılar gönderilmektedir. Önümüzdeki günlerde belediyeler ve resmi makamların denetimleri artacaktır. Ustalık belgesi olmayan iş yerlerine ruhsat ve çalışma izni verilmeyecektir. Bu nedenle ustalık belgelerinizi bir an önce almanız önem arz etmektedir.

İstemo oda üyesi olmayan meslektaşlarımızın da bir an önce oda üyeliğini yaparak ustalık belgesi almaları gerekmektedir.

Detaylı Bilgi için Oda Başkan Vekili Sayın Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU ile iletişime geçebilirsiniz.

Tüm üyelerimize hayırlı işler helalinden bol kazançlar dileriz.
www.istemo.org