Vizyon

Hedeflerimiz sırasıyla;
Şirketimiz 40. yılında Türkiye'nin 1 numaralı endüstriyel temizlik makineleri üreticisi olmayı hedefliyor. 50. yılında temizlik makineleri sektöründe en çok tercih edilen marka olmak.

 Misyon

Sağlıklı bireylerin yetiştiği, daha temiz ve daha mutlu bir gelecek için kaynakları en az kullanan, azami performanslı teknoloji üretmek.
Ürettiği teknolojiyi dünya çapında pazarlamak, Türkiye'nin üretim gücünü dünyaya taşımak.

Tarihçe


Recep Bektaş - 1978

Gar-Mak’ın Doğuşu


1978 yılında Recep BEKTAŞ tarafından "Garanti Makine Torna Atölyesi" adı altında hizmetlerine küçük bir torna atölyesinde, özel makine yedek parçaları üreterek ve otomotiv sektörüne teknik bakım (kapak revizyonu ve motor rektefiye) hizmeti vererek başladı.1990 - Garanti Kapak Yenileme

Halı Yıkama Sektörüne Giriş


Gar-Mak markası ile 2005 yılında Türkiye’de yeni gelişmekte olan halı yıkama sektörüne durulama özellikli rulo santrifüj halı sıkma makinesi üreterek giriş yaptı. Gar-Mak markası ile üretilen boru tipi halı sıkma makinesi sektördeki en önemli makine haline geldi.


 


2005’ten günümüze gelinceye kadar sektöre çok sayıda yenilikler katan Recep Bektaş 2011 yılında 2. jenerasyona şirketi devretti. Bu süre içerisinde halı sıkma makinesinin yanında, otomatik halı yıkama makinesi, halı çırpma makinesi, halı hav alma makinesi gibi ürünleri de sektöre kazandırmış oldu. 


Şirketi devralan Rıdvan Bektaş, Ahmet Orhan Bektaş, Adem Bektaş ve Muhammet Emin Bektaş çıraklığını yaptıkları işin ustalığına soyundu ve 2015 yılına kadar Recep Bektaş’tan devraldıkları şirketi daha karlı, daha kurumsal bir yapı içerisine taşıdılar. 


2014 yılında Uludağ Üniversitesi desteği ile Tübitak Teydeb kapsamında Multi Fonksiyonel Halı Yıkama Makinesi projesini tamamladı.Halı Çırpma, Yıkama ve Sıkma Makinesi bir arada.

2015 sonu 2016 başı sektörün en beğenilen ürünlerinden biri haline gelen Otomatik Süpürge ile şirketi rakiplerinin bir adım önüne taşıyan 2. nesil şirket yönetimi bu süreçte rüştünü ispat etmiş oldu.

2017’ye geldiğimizde 37 ülkede çalışan yüzlerce makinesi ile sektörün lider firmalarından biri haline gelen Gar-Mak Makine, 2017-2018 yıllarını inovasyon yılı ilan ederek sektöre daha yeni ürünler kazandırmak için gece gündüz çalışıyor.

2018 - 2019 yılı Türkiye’de dernekleşme faaliyetleri ile birlikte TEMSİAD çatısı altında iki tanesi uluslararası katılımlı 3 adet fuar düzenlenmiştir. Bu vesile ile ürünlerini 44 ülkeye ulaştıran Gar-Mak 2018 yılı verilerine göre toplam cironun %50’sini ihracatla sağlamıştır. 

2019 yılını satıştaki ihracat payını %60'a çıkararak tamamlayan Gar-Mak 2020 yılında kapasite  ve verimliliği artırmak için Görükle sanayisindeki 2500 m² yeni fabrikasına taşındı.

Gar-Mak Yeni Fabrika Görükle

2019 yılında dünya'nın 48 ülkesinde ticari partnerleri bulunan Gar-Mak doğumunun 45. yılında (2023) Türkiye'nin 1 numaralı endüstriyel temizlik makineleri üreticisi olmayı, 2028 yılında ise dünya genelinde temizlik makineleri sektöründe en çok tercih edilen marka olmayı hedefliyor. 


Bugün dünyanın 50 ülkesinde halılar makinelerimiz ile temizleniyor.


 

2. Kuşak Şirket Yöneticileri

Ahmet Orhan Bektaş

CEO

1986 Erzurum doğumludur. Eğitimini ticaret ve pazarlama konularında almış olup uzun yıllar şirketin dış ticareti ile meşgul oldu. Şuan şirketin genel müdürü olup finans, insan kaynakları alanında çalışmalarına devam ediyor.

Rıdvan Bektaş


Tasarım


1984 Erzurum doğumludur. Eğitim bilimleri, işletme, reklam, tasarım konularında eğitim almış olup uzun yıllar şirketin reklam ve ürün tasarımı alanlarında çalıştı. Halen pazarlama, ürün geliştirme, Ar-Ge, tanıtım faaliyetleri alanında çalışmaya devam ediyor.

Adem Bektaş

Ar-Ge

1989 Erzurum doğumludur. Eğitimini otomotiv alanında tamamlamış olup şirketin imalat ve Ar-Ge’sini yönetmektedir. Otomatik süpürgenin mucidi olan Adem Bektaş yeni ürün tasarımları ile şirkete hizmet vermeye devam ediyor.

Muhammet Emin Bektaş

Üretim

1997 Erzurum doğumludur. Eğitimini makine alanında tamamlamış olup şirketin üretim, teknik bakım alanlarında çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca şirketin en genç yöneticisidir.