رؤيتنا

هدفنا

 

في السنة الأربعون منذ تأسيسنا نحن نهدف لنكون المصنع الأول لماكينات التنظيف الصناعية في تركيا ، وفي السنة الخمسون نسعى لنكون الإسم المفضل لدى الزبائن في قطاع خدمات تنظيف السجاد

عملائنا هم أولى اهتماماتنا وارضاؤهم غايتنا مع الالتزام بأخلاقيات العمل والمبادئ الصادقة والعلاقات المبنية على الثقة  مع الزبائن

 

تاريخ الشركة

KURUMSAL

1978
Gar-Mak Recep BEKTAŞ tarafından "Garanti Makina Torna Atelyesi" adı altında hizmetlerine küçük bir torna atelyesinde, özel makine yedek parçaları üreterek başladı. 

1980 ­ 2003
Garanti kapak yenileme atelyesi Türkiye´nin gelişen sanayisi ve büyüyen ekonomisi ile birlikte 1980´li yıllarda organik yakıtlı motorların silindir kapaklarına yönelik faaliyetler ile otomotiv sektöründe 25 yıl hizmet verdi. Bu süreçte yetiştirdiği ustalar sektöre 50'ye yakın firma kazandırdı. Bu sektöründe bayrak, yetiştirilen firma patronlarına teslim edildi ve yatırımlar yeni sektörlere yönlendirildi. 

2005 
Türkiye´de yeni gelişmekte olan halı yıkama fabrikalarına durulama özellikli rulo santrifüj halı sıkma makinesi üreterek giriş yaptı. Gar-Mak markası ile üretilen boru tipi halı sıkma makinesi sektördeki en önemli makine haline geldi. 

2003 ­ 2005
Yatırımlar ekonomik istikrarın yeni sağlanmaya çalışıldığı bu yıllarda inşaat sektöründe verim getirmedi, yeniden makine sektörüne dönüş yapıldı. 

2006
"Türkiye´nin profesyonel halı yıkama işletmeleri kuruluyor. Bu süreçte bir halı sıkma makinesi ile işe başlayan işletmeler geleceğin profesyonel halı yıkama fabrikalarını oluşturacak."
Üretim hızlandırıldı. Personel sayısı artırıldı. 

2007
Endüstriyel halı yıkama yapan profesyonel işletmelere vakum özellikli otomatik halı yıkama makinesini kazandırdı. Aynı yıl Kazakistan´a ilk ihracatını yaptı. 

2008
Türkiye ekonomisindeki durgunluk nedeniyle yurt dışı pazar araştırmalarına ağırlık verdi. Ürün çeşitliliğini artırdı. Farklı ebatlarda halı sıkma makineleri üreterek sektördeki ihtiyaçları karşıladı. 

2009
Gar-Mak 9 ülkeye 100´e yakın halı sıkma makinesini ihrac etti.
"İç piyasada artan halı yıkama işletmeleri ve yeni rakipler ile birlikte halı yıkama artık sektör olmaya aday." 

2010
"Kestel çataltepe mevkiinde 1000 m² alanıyla yeni bir fabrikanın temelleri atılıyor. Gar-Mak halı yıkama sektörünün sorunlarına yeni makineler üretiyor."
İşletme kapasitelerinin artırılmasına yönelik faaliyetler: 

  1. Tam otomatik halı yıkama makinesi üretimi yapıldı.
  2. Halı süpürme ve paketleme makinesi üretimi yapıldı.
  3. Halı sıkma, durulama makinesinde yenilikler yapıldı.
  4. Ar-Ge çalışmaları ile yenilikçi fikirler geliştirildi.

14.07.2010
Gar-Mak Makine Kimya Mühendislik Ltd. Şti. kuruldu. Yeni kurumsal yönetim yapısı ve eğitimli personelleri ile Gar-Mak hedef büyülttü. İç piyasada marka bilinirliğini artırdı. İhracat yaptığı ülke sayısını 16´ya çıkardı. 

2011
Daha kurumsal bir yapı, daha kaliteli ürünler, yaygın servis ağı ile %100 müşteri memnuniyeti hedeflendi. Kalite belgeleri ile kalitemiz tescillendi. 

2012
Halı toz alma makinesinin ar-ge´sini tamamlayarak seri imalatına başladı.
"Yurt dışında konsept kurulumlar yapan Gar-Mak dünyanın halısını yıkayan fabrikalar kuruluyor." 

2013 -
Sürekli iyileştirme parolası ile yeni hedeflere yol almaya devam ediyor. Bugün 26 ülkeye yaptığı yüzlerce ihracat ile Gar-Mak sektörünün baş aktörlerinden biri. Üretiminin %50'sini ihrac ederek ülke ekonomisine katkı yapmakta, ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmektedir. 

شركتنا عضو في المنظمات التالية

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı

www.kosgeb.gov.tr

 

شهادات الجودة

Ce_İşareti_logo

indir

MARKA
TESCİL

İŞ SAĞLIĞI
GÜVENLİĞİ

iso-2001

tse_3_trans